No Widgets found in the Sidebar

Pohľad z domu mojich ľudí v Yorkshire, fotografia, ktorú minulý rok urobil Peter Broadbent.

Urgh, každý, kto trpí senom, ako som ja, bude vedieť, aký absolútny Downer môže dať v teplejších mesiacoch s špičkovými časmi preklenujúcimi sa medzi koncom marca a septembrom (takže časy, ktoré chcete len bežať v parku Carefree, ale nemôžete, ale nemôžu ).

Podľa Allergy UK je „alergická rinitída najbežnejšou formou neinfekčnej rinitídy, ktorá ovplyvňuje 10% a 30% všetkých dospelých a až 40% detí (Pawankar R, et al, 2013)“ a až do 57% dospelých pacientov a až 88% detí s AR má problémy so spánkom, vrátane mikroarusálov, čo vedie k dennej únave a somnolencii a zníženého kognitívneho fungovania (Pawankar R, a kol., 2013) “.

Môj najmladší je jedným z týchto detí a nedávno sa prebúdza kvôli HayFever.

Teraz pre mňa, ako aj obvyklé príznaky vodnatých očí, blokovaného nosa a svrbenia hrdla, trpím tiež s urtikáriou (s vyrážkou, ktorá sa objavuje na mojich rukách a nohách) a občas so zriedkavo suchou ústa T Uvoľnite) alergické reakcie na obávaný peľ. Na stupnici utrpenia senom by som povedal, že som definitívny 10!

Bohužiaľ neexistuje žiadny liek, ale môžete zmierniť príznaky, takže som zdieľal, čo nám pomáha nižšie, takže dúfam, že je to užitočné.

Skontrolujte počet peľu na stránke Met Office, aby ste zhodnotili, či je počet peľu nízky, stredný alebo vysoký, a podľa toho naplánujte.

Vaseline na nosných dierok môže chytiť peľ. Napriek tomu používam olivový olej ako zvlhčovač a zistil som, že to tiež pomáha.

Noste odtiene čo najviac Ala Victoria Beckham, aby ste pomohli zastaviť tie prúdiace oči.

Piriteze sirup je práve teraz môj najlepší (môžete si vziať tablety, ak uprednostňujete), navyše je to chuť banánov a chutí ako sladkosti, takže strieborné podšívky a to všetko. Pri liečbe vašich detí samozrejme používajte verziu pre deti.

Pravidelne si umyte vlasy a oblečenie, aby ste sa zbavili akéhokoľvek lepkavého peľu.

Zásoby na tkanivách. Moja mama-rukačka je s nimi plná po okraj a ja tam tiež nechám malý papierový vak, aby som umiestnil použité, pripravené na recykláciu.

Dobre najesť. Jem väčšinu tu uvedených potravín pre zdravé alergie, ktoré sú tu uvedené, Bar Fish, keď som rastlinná. Cesnak, pomaranče, paradajky, brokolica, cibuľa a Kiwis sú vždy v mojom týždennom nákupnom zozname a mali by byť tiež na vás.

Viac informácií o HayFever si môžete prečítať a čo môže pomôcť na webovej stránke NHS, moje chorá pre všetky choroby a obavy. Nie som lekár alebo lekár, ale som priateľ s jedným, úžasná Dr. Juliet McGrattan a tu na to pridáva svoj znalecký posudok,

‘Možno zistíte, že príznaky HayFever vás zasiahnu v inom čase, ako tí, ktorí trpia okolo vás. Závisí od toho, na ktorý typ peľu ste alergický. Polleky stromov sa objavujú už v marci, po ktorom nasledujú peľ na trávu od mája do júla. Niektoré buriny a formy môžu byť vo vzduchu až do októbra. Takže pre niektorých to môžu byť mesiace potenciálneho utrpenia, ale sú veci, ktoré môžete urobiť, aby ste uľahčili život. Ako naznačuje Vicki, môže pomôcť kontrola počtu peľu, zakrývanie očí a umývanie seba a vaše oblečenie vám môže pomôcť. Nezabudnite, že zatiaľ čo je pekné vidieť, ako v letnom vánku fúka čisté posteľné listy, je lepšie ich vysušiť v interiéri, aby ste ich udržali bez peľu. K dispozícii je veľa liekov, ktoré môžete kúpiť cez pult, vrátane očných kvapiek, nosných sprejov a antihistamínových sirupov a tabliet. Navštívte svojho lekára a požiadajte o radu, budú vás môcť viesť k tomu, čo je pre vás najvhodnejšie zaobchádzanie.

HayFever, spolu s ďalšími spoločnými chorobami, sú pokryté v knihe Dr. Juliet McGrattanovej zoradenej: Sprievodca aktívnou ženou pre zdravie publikoval Bloomsbury.

Prosím, podeľte sa o akýkoľvek z vašich tipov, pretože by som rád počul, čo pomáha.

Pripnúť!

Kúpte si moju najpredávanejšiu knihu v brožovanej knihe alebo zvuku

Moja debutová kniha je mojím sprievodcom po prežití a prosperovaní v práci a doma a ponúka prehľad o tom, ako vytvoriť digitálny obchod alebo návrat do práce s dôverou.

MUMBOSS: Čestná mama Sprievodca prežitím a prosperovaním v práci a doma (UK 2. vydanie)

K dispozícii na Amazone alebo Audible

Pracovná mama: Váš sprievodca prežitím a prosperovaním v práci a doma (vydanie USA/Kanada)

K dispozícii 8. septembra 2020. Objednajte si teraz na Amazone

Páči sa mi to, čo si čítal? Tak prečo nesledovať Vicki na Facebooku, Twitteri, YouTube, Pinterest a Instagram

Nezmeškáte ani jediný príspevok!

Prihláste sa na odber čestného mumu pre môj týždenný e -mailový bulletin, kde zdieľam svoje nové blogové príspevky, tipy na blogovanie, pozvánky na udalosti, súťaže a správy o mojej novej knihe. Vaše osobné údaje nikdy nezdieľam s tretími stranami.

FacebooktwitterpintereStemailtumblrShare

By esebf

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.