No Widgets found in the Sidebar

dojčenie je ťažké. Lekcia sa dozvedela o prvom dieťaťu. Dojčenie je náročné. Lekcia je teraz ideálna. Nemáme tu 2 až 3 hodiny rozvrh, takže kŕmenie je nepredvídateľné a časté. Som fyzicky vyčerpaný a cítim sa zviazaný s mojím dieťaťom spôsobom, ktorý je súčasne neuveriteľne zvláštny a silne represívny. Môj manžel mi pravidelne ďakuje za ošetrovanie týchto detí a niekedy mi treba poďakovať. Deti mi teraz alebo neskôr nebudú poďakovať. Neskôr by o tom ani nechceli počuť.

Pripravil som Juliana na ošetrovateľský vzťah, ktorý som mal mať so Scarlettom tým, že som mu na konci tehotenstva povedal, že deti pijú mlieko a že mlieko pochádza z prsníka mamičky. Niekoľkokrát som to poukázal, keď sme videli ošetrovateľské matky. Jasne si myslel, že to bol vynikajúci systém. Bál som sa, že sa bude cítiť vylúčený a nahnevaný. Ukázalo sa, že je to dvoj a polročný laktivista, ktorý povzbudzuje verejné dojčenie, kedykoľvek deti potrebujú jesť.

Jeho podpora pre môj ošetrovateľský Scarlett by v skutočnosti mohla byť oveľa viac, ako niektoré ženy dostávajú od svojich priateľov alebo rodiny. “Možno prestanete dojčiť skôr, ako pôjdete do Mexika, aby ste mohli nosiť tieto šaty,” mal som známeho, povedz mi na výmennej párty s odevmi, keď som z logistických dôvodov odmietol šaty. Dobrý dôvod na odstavenie, nie? Moje dieťa malo takmer šesť mesiacov.

Počas posledných niekoľkých týždňov som sa smial, pretože Julian reaguje na Scarlettov plač tým, že sa na mňa obrátil a povedal: „Potrebuje mlieko, mamičku?“ Alebo sa nakloní do jej tváre a povedala: „Chceš nejaké mlieko, Scarlett?“ Keď hovorím, že potrebuje mlieko, mohol mi povedať: „Môžete za ňu vytiahnuť svoju bradavku?“ A dnes som sa mi výnimočne dotkla, keď ma po tom, čo ma požiadal, aby som dal svojej sestre nejaké mlieko, povedal: „Chceš vankúš?“

By esebf

Leave a Reply

Your email address will not be published.