No Widgets found in the Sidebar

Našim hosťom je dnes Liz Jobst, mamička Henryho v Oaklande v Kalifornii.

Nedávno som sa zúčastnil udalosti, v ktorej som narazil na niektorých známych, ktoré som za chvíľu nevidel. Prišlo ku mne viac ľudí, aby prešli svojím druhým tehotenstvom. Jedna žena ju dokonca položila ruku na brucho a spýtala sa, kedy som mal. Problém s ich gestami je v tom, že som 100% pozitívny, že nie som tehotná. Úplne uväznené tieto vyšetrovania, jediná akcia, ktorú som mohol zhromaždiť, bolo: „Nie som tehotná; Ešte som nestratil prvý. “ Potom som sa presťahoval, aby som zmenil tému – na čokoľvek iné ako gigantická veľryba, ktorá sa objavila medzi nami.

V zlý deň sa pozerám do zrkadla a považujem sa za veľkosť 12/14, mimoriadne tuk. Pravda je taká, že vážim to isté ako predtým, ako som bola tehotná so svojím synom. Celá moja váha sa však teraz sústreďuje v mojom stredu. Krátke sukne, prineste ich; Moje nohy vyzerajú dobre. Mám len žalúdok, ktorý nie je možné skryť. Chcel by som stratiť 20 libier? Absolútne. Najmä od tej doby, čo žijem v neuveriteľne fit Bay Area, kde chudé všetko sú mamičky.

Vlastne som počul ďalšie mamičky čudovať sa, prečo som príliš lenivý (alebo tu vložte ďalšie hanlivé prídavné meno), aby som schudol. Myslím, že vzhľadom na to, že moje dieťa už nie je dieťaťom, ich empatia pre „váhu dieťaťa“ bola nahradená úsudkom.

V dobrý deň si pamätám, že tento problém s hmotnosťou nie je úplne pod kontrolou. Dôvodom, prečo som bol pred tehotenstvom ťažší, je ten, že celé roky som si vzal liek, ktorý má vedľajší účinok prírastku na váhe. Hodiny, ktoré som strávil posadnutím o tom a diskutovať o možnostiach so svojimi lekármi vtedy a teraz, sú nespočetné množstvo. Pointa je, že sa zdá, že moja váha má náplanu; Pokiaľ to nebude pokračovať, nie je dôvod zmeniť moje lieky. Ale pokiaľ budem pokračovať v užívaní tohto lieku, je pre mňa oveľa ťažšie vyhodiť ďalšie libry. Toto nie je výhovorka; Je to vysvetlenie, aj keď by som ho nemal skutočne potrebovať.

Pravda je, že moje telo pre mňa teraz pracuje tvrdšie, keď má celý môj život. Nikdy som nebol v športovom tíme ani som sa pripojil k telocvični; Kým som nezačal súčasný priebeh liekov v mojich dvadsiatych rokoch, bol som prirodzene tenký a nikdy som nepotreboval (alebo nechcel) cvičiť. Môj otec žartoval, že som mal „averziu k potu“. Teraz, ako mama v domácnosti, často zdvíham a nosím svoje 30 libier 17-mesačne staré na zdesenie môjho chiropraktika (spomenul som, že moja rodina má tiež v minulosti problémy s chrbtom?). Moje dieťa a ja chodíme dlhé prechádzky s našim psom psom každý deň, počas ktorého ho tlačím do kočíka okolo nášho kopcovitého susedstva. Tancujeme, behame a hráme spolu; Nikdy sa neprestáva pohybovať a je mojou úlohou držať krok.

V prípade, že vás zaujímalo, môj manžel a moje dieťa nemajú nadváhu. Obaja sú vysokí chlapci. Varím veľa rodinných jedál a som si veľmi vedomý dodávania zdravých, väčšinou organických potravín, ktoré pre nás jesť. Ako rodina sa nepopierame sami cukor, ale dáme pozor, aby sme jedli s vysokými kalóriami s mierou. Úprimne povedané, teraz jeme lepšie, keď je naše dieťa pri stole ako ako pár, pretože pre neho chceme modelovať zdravý životný štýl.

Tu je vec, zatiaľ čo som oficiálne odišiel do dôchodku, vďaka ktorým som sa na to, aby som sa na to, aby som sa vyjadril, tak tehotná, ocenil by som, keby ste sa pýtali na naše rodinné plány skôr, ako sa predpokladáme, že sme už začali na druhom mieste. Ak viete, že nie som tehotná, potom by bolo úžasné, keby ste so mnou mohli osláviť moje telo namiesto toho, aby ste ho zosmiešňovali.

Toto telo urobilo pozoruhodného malého chlapca. Toto telo tvrdo pracuje na tom, aby zostalo zdravé, aby si užili toto malé dieťa, ktoré vyrastalo. A ak zostať zdravý pre mňa naznačuje, že pri tanci, beh a hre so svojím synom bude mať nejakú ďalšiu váhu, vezmem si to nad možnosťou nezúčastniť sa žiadneho dňa v týždni.

Ďakujem, Liz! Prečítajte si o skúsenostiach Liz s detským posunkovým jazykom a triedou detských hier na našom Sprievodcovi rodičom Bay Area, 510Families.com.

By esebf

Leave a Reply

Your email address will not be published.